Ostatnia aktualizacja 07.05.2024 22:09

W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU SIÓSTR MIŁOSIERDZIA

ŚW. WINCENTEGO A PAULO W WOLSZTYNIE

PODCZAS STANU EPIDEMII COVID-19

1. Dziecko przyprowadza rodzic/opiekun do drzwi wejściowych.

2. Dziecko odbiera nauczyciel/opiekun danej grupy. Podczas odbierania dziecka musi mieć założoną maseczkę oraz musi zdezynfekować ręce przed i po kontakcie z poszczególnym dzieckiem. Płyn do dezynfekcji rąk znajduje się przy wejściu do obiektu oraz w łazienkach   przy salach.

3. Podczas odbioru dziecka nauczyciel/opiekun pyta o stan zdrowia dziecka i rodziców/opiekunów oraz czy wspólnie z nimi zamieszkuje osoba, które w ciągu ostatnich 14 dni wróciła z zagranicy.

4. W przypadku zgłoszenia jakichkolwiek objawów chorobowych (w szczególności podwyższona temperatura ciała, katar, kaszel, duszności) oraz jeśli w domu wspólnie zamieszkuje osoba, która w ciągu ostatnich 14 dni wróciła z zagranicy odmawia się przyjęcia dziecka do przedszkola.

5.  Nauczyciel/opiekun pomaga zdrowemu dziecku w rozebraniu się i odprowadza do sali.

6. Dziecko przed rozpoczęciem zabawy myje dokładnie ręce bieżącą wodą z mydłem przez minimum 30 sekund.

7. Zgodnie z wytycznymi GIS w poszczególnych salach może przebywać maksymalnie 25 dzieci:

8. Dziecko nie przynosi z domu żadnych zabawek i nie zabiera ich z przedszkola do domu.

9. Nauczyciel /opiekun wietrzy salę przynajmniej raz na godzinę oraz w razie potrzeby.

10. W salach zajęć przedmioty i sprzęty, które służą do wspólnej zabawy muszą być wykonane z materiałów umożliwiających ich mycie/dezynfekcję.

11. W salach nie znajdują się dywany, podłoga jest łatwo zmywalna.

12. Wszystkie powierzchnie dotykowe tj. blaty, stoliki, krzesełka, włączniki światła, klawiatury, klamki, poręcze itp. są myte/dezynfekowane co najmniej dwa razy dziennie oraz w razie potrzeby.

13. Zabawki lub sprzęty do wspólnego użytku są myte/dezynfekowane po zakończeniu pobytu dzieci w placówce oraz każdorazowo po ich zanieczyszczeniu wydzielinami dziecka (np. po wzięciu ich do ust przez dziecko).

14. Do użytku indywidualnego przeznaczono następujące wyposażenie sali: kredki, klej, nożyczki oraz indywidualne zabawki.

15. Nocniki, miski ustępowe, umywalki, baterie umywalkowe oraz pojemniki na mydło są dezynfekowane na bieżąco tzn. po każdym dziecku.

16. Leżaczki po każdym użyciu są myte/dezynfekowane i odkładane do leżakowni. Pościel przechowywana jest na oddzielnych półeczkach w sposób uniemożliwiający stykanie się.

17. Plac zabaw wykonany jest z materiałów umożliwiających mycie i dezynfekcję.

18. Na placu zabaw będzie przebywać jednoczasowo 1 grupa.

19. Po opuszczeniu placu zabaw należy dokonać mycia/dezynfekcji urządzeń i sprzętu.

20. Plac zabaw przeznaczony jest do wyłącznego użytku osób przebywających w obiekcie oraz zabezpieczony przed dostępem osób z zewnątrz.

21. Dzieci nie będą wychodziły poza teren obiektu (spacery itp.).

22. Jakiekolwiek awarie będą usuwane pod nieobecność dzieci w placówce/danym pomieszczeniu.

23. W przypadku wystąpienia objawów chorobowych, dziecko zostaje odizolowane w  wyznaczonym miejscu za parawanem/pomieszczeniu, w którym pod opieką swojego nauczyciela/pomocy nauczyciela czeka na odebranie przez rodzica/opiekuna. Niezwłocznie należy zgłosić to Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Wolsztynie tel. alarmowy 508 396 948 i postępować zgodnie z wytycznymi. W przypadku konieczności wykonania pomiaru temperatury niezbędna jest zgoda rodzica/opiekuna. Po każdym użyciu termometr musi zostać zdezynfekowany.

W przypadku wystąpienia objawów chorobowych u nauczyciela/pomocy nauczyciela zostaje niezwłocznie odsunięty od pracy. Należy zgłosić to Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Wolsztynie tel. alarmowy 508 396 948 i postępować zgodnie z wytycznymi.

24. W placówce posiłki dostarczane są przez firmę cateringową ORION WORLD Sp. z o. o. Sp. k. pod drzwi obiektu, a następnie na umówiony dzwonek, odbierane przez pracownika/pomoc kuchenną  obiektu. Posiłki są dostarczane przez personel kuchenny na wózku pod drzwi jadalni, a następnie odbierane przez nauczyciela lub woźne. Pomoc kuchenna nie ma bliskiego kontaktu z innym personelem oraz z dziećmi. Posiłki spożywane są na naczyniach wielorazowego użytku, które po skończonym posiłku będą wyparzane, w temperaturze 90oC.

25. Nauczyciel/woźna przed rozpoczęciem podawania posiłków bezwzględnie musi umyć/zdezynfekować ręce.

26. Przed przyjęciem produktów spożywczych do magazynu obiektu opakowania
są myte/dezynfekowane.

27. Nauczyciel/pomoc nauczyciela/woźna wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowego użycia, fartuch z długim rękawem i korzysta z nich w razie konieczności. Maseczki, rękawiczki jednorazowe wykorzystuje obowiązkowo podczas kontaktu z rodzicami lub w razie konieczności z innymi pracownikami, podczas przyjęcia i odbioru dziecka.

Procedura ta została sporządzona na podstawie procedury bezpiecznego zachowania się podczas pracy przez SANEPID w Wolsztynie i jest procedurą uzupełniającą do dotychczas obowiązujących i stosowanych innych procedur placówki.

s. Małgorzata Staśkiewicz